Přeskočit na obsah

Premier League 2009/2010

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Premier League 2009/10)
Premier League 2009/10
ZeměAnglieAnglie Anglie
Informace
Ročník18. ročník
VítězChelsea FC [1] - soupiska

Premier League 2009/10 se účastnilo 20 týmů a anglický titul získal klub Chelsea FC.

Arsenal FC, Aston Villa FC, Birmingham City FC, Blackburn Rovers FC, Bolton Wanderers FC, Bolton Wanderers FC, Burnley FC, Chelsea FC, Everton FC, Fulham FC, Hull City AFC, Liverpool FC, Manchester City FC, Manchester United FC, Portsmouth FC, Stoke City FC, Sunderland AFC, Tottenham Hotspur FC, West Ham United FC, Wigan Athletic FC, Wolverhampton Wanderers FC

     Přímý postup do Ligy mistrů 2010/11
     Postup do předkola Ligy mistrů 2010/11
     Postup do Evropské Ligy UEFA 2010/11
     Sestup do Football League Championship
Poř. Tým Z V R P VG OG B
1.Chelsea FC3827561033286
2.Manchester United FC382747862885
3.Arsenal FC382369834175
4.Tottenham Hotspur FC3821710674170
5.Manchester City FC3818137734567
6.Aston Villa FC3817138523964
7.Liverpool FC3818911613563
8.Everton FC3816139604961
9.Birmingham City FC38131114384750
10.Blackburn Rovers FC38131114415550
11.Stoke City FC38111413344847
12.Fulham FC38121016394646
13.Sunderland AFC38111116484644
14.Bolton Wanderers FC3810919426739
15.Wolverhampton Wanderers FC3891118325638
16.Wigan Athletic FC389920377936
17.West Ham United FC3881119476635
18.Burnley FC388624428230
19.Hull City AFC3861220347530
20.Portsmouth FC387724346619*
  • Portsmouth bylo odečteno 9 bodů[2]

Nejlepší střelci Premier League 2009/10

[editovat | editovat zdroj]
Rank Scorer Club Goals
1 Pobřeží slonoviny Didier Drogba Chelsea 29
2 Anglie Wayne Rooney Manchester United 26
3 Anglie Darren Bent Sunderland 24
4 Argentina Carlos Tévez Manchester City 23
5 Anglie Frank Lampard Chelsea 22
6 Anglie Jermain Defoe Tottenham Hotspur 18
Španělsko Fernando Torres Liverpool 18
8 Španělsko Francesc Fàbregas Arsenal 15
9 Togo Emmanuel Adebayor Manchester City 14
10 Francie Louis Saha Everton 13
Anglie Gabriel Agbonlahor Aston Villa 13

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]