Aleksandra Kustova
Utseende
| Aleksandra Kustova | |||
|---|---|---|---|
| Født | 26. aug. 1998 Magadan | ||
| Beskjeftigelse | Skihopper | ||
| Nasjonalitet | Russland | ||
| Sport | Skihopping | ||
| Medaljeoversikt | |||
|---|---|---|---|
| Konkurrerte for | |||
| i skihopping: | |||
| | |||
| Sølv | 2018 Kandersteg | Lagkonkurranse | |
| Sølv | 2015 Almaty | Lagkonkurranse | |
Aleksandra Gennadjevna Kustova (russisk: Александра Геннадьевна Кустова; født 26. august 1998 i Magadan) er en russisk skihopper.
Karriere
[rediger | rediger kilde]3. januar 2014 debuterte hun i verdenscupen i skihopping i Tsjajkovskij, hvor hun ikke nådde finaleomgangen med en 44.-plass.
Kustova tok lagsølv med de russiske juniorjentene under Junior-VM på ski 2015 i Almaty, på lag med Darja Grusjina, Marija Jakovleva og Sofja Tikhonova. Hun gjentok bedriften under Junior-VM på ski 2018 i Kandersteg, denne gang på lag med Ksenija Kablukova, Lidija Jakovleva og Sofja Tikhonova.
Under Vinter-OL 2022 i Beijing, ble hun nummer 17 i normalbakkerennet.[1]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ «Ski Jumping - Results Book» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 16. februar 2022. Besøkt 25. februar 2021.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Aleksandra Kustova – Olympics.com
- (en) Aleksandra Kustova – Olympedia
- (en) Aleksandra Kustova – InterSportStats.com
- (en) Aleksandra Kustova – FIS (skihopping)
- (pl) Aleksandra Kustova – skijumping.pl
Autoritetsdata