Hopp til innhold

Hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2018 – 10000 meter menn

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hurtigløp på skøyter under
Vinter-OL 2018 – 10 000 meter herrer
De olympiske ringer
Generell informasjon
IdrettsgrenHurtigløp på skøyter
ArrangørDen internasjonale olympiske komité
VertsbyPyeongchang i
Gangwon
Vertsland Sør-Korea
Arena(er)Gangneung Oval
Dato15. februar 2018
Deltakernasjoner8 nasjoner
Deltakere12 løpere
Øvelser10 000 meter menn
Medaljeoversikt
1 Ted-Jan Bloemen (CAN)
2 Jorrit Bergsma (NED)
3 Nicola Tumolero (ITA)
Statistikk
Rekorder1 Olympisk rekord
Nettsted Offisielt nettsted
Hurtigløp på skøyter
under
Vinter-OL 2018
Hurtigløp på skøyter piktogram
De olympiske ringer
De olympiske ringer
00 500 m   menn   kvinner
01 000 m menn kvinner
01 500 m menn kvinner
03 000 m kvinner
05 000 m menn kvinner
10 000 m menn
Fellesstart menn kvinner
Lagtempo menn kvinner
<– 2014   2022 –>

10 000 meter for menn i hurtigløp på skøyter under Vinter-OL 2018 fant sted den 15. februar 2018.[1]

Resultater

[rediger | rediger kilde]
Nr.ParBaneUtøverNasjonTidDiffØvr.
15YTed-Jan Bloemen Canada (CAN)12.39,77—OR
24IJorrit Bergsma Nederland (NED)12.41,98+2,21
35INicola Tumolero Italia (ITA)12.54,32+14,55
43YLee Seung-hoon Sør-Korea (KOR)12.55,54+15,77
52YJordan Belchos Canada (CAN)12.59,51+19,74
66YSven Kramer Nederland (NED)13.01,02+21,25
76IPatrick Beckert Tyskland (GER)13.01,94+22,17
81YBart Swings Belgia (BEL)13.03,53+23,76
93IMoritz Geisreiter Tyskland (GER)13.06,35+26,58
101IRyosuke Tsuchiya Japan (JPN)13.10,31+30,54
112IHåvard Bøkko Norge (NOR)13.17,47+37,70
124YDavide Ghiotto Italia (ITA)13.27,09+47,32

Referanser

[rediger | rediger kilde]
  1. ↑ «Competition Schedule». Arkivert fra originalen 10. februar 2018. Besøkt 1. mars 2018.

Eksterne lenker

[rediger | rediger kilde]


Autoritetsdata